सभामुख चयन र राष्ट्रिय सभा निर्वाचन बारे छलफल गर्न डाकिएको नेकपा सचिवालय बैठक विषयमा नै प्रवेश नगरि सम्पन्न

सभामुख चयन र राष्ट्रिय सभा निर्वाचन बारे छलफल गर्न डाकिएको नेकपा सचिवालय बैठक विषयमा नै प्रवेश नगरि सम्पन्न भएको छ । आइतबार बिहानदेखि प्रधानमन्त्री निवास बालुवाटारमा बसेको सचिवालय बैठक समय अभावको कारण देखाउँदै टुंगीएको हो ।

नेकपा सचिवालय सदस्यसमेत रहेका पार्टी महासचिव विष्णु पौडेलले सभामुख चयन र राष्ट्रिय सभा निर्वाचनको विषयमा समय अभावको कारण छलफल गर्न नसकिएको बताए । ‘केहि महत्वपूर्ण विषयमा छलफल गर्न चाहन्थ्यौं, सभामुख चयनको विषय र राष्ट्रिय सभाको निर्वाचनको विषय महत्वपूर्ण थियो,’ पौडेलले भने, ‘आज समय अभावको कारणले गर्दा विषयमा प्रवेश नै गर्न पाएनौं, सभामुखको चयन, राष्ट्रिय सभाको निर्वाचन बारे छलफल गर्न सचिवालय बैठक छिट्टै बस्छ ।’

उनले विवादित एमसीसी सम्झौताको विषयमा सचिवालय वैठकमा छलफल नभएको जनाएका छन् । पत्रकारसँग कुराकानी गर्दै पौडेलले भने, ‘एमसीसीको विषयमा हाम्रो पार्टीको स्थायी कमिटिको बैठकले नै स्पष्ट निर्णय गरिसकेको छ तदअनुरुप नै हुन्छ । स्थायी कमिटिको निर्णय बमोजिम नै अगाडि बढ्छ ।’

यसैबीच नेकपा सचिवालय वैठकले प्रदेश नं. ३ को नाम र राजधानी तोक्नेबारे भने निर्णय गरेको छ । प्रदेशको नाम र राजधानी तोक्नेबारे नेकपाकै सांसदहरूबीच कुरा नमिल्दा २ वर्षदेखि अनिर्णीत थियो । आइतबार बसेको नेकपा सचिवालय वैठकले प्रदेश नं. ३ को नाम बाग्मती र राजधानी हेटौंडालाई नै कायम गर्ने सत्तारुढ पार्टी नेकपाले निर्णय गरेको छ ।

प्रदेश सभा गठन भएको २ वर्ष पुग्न लाग्दा समेत प्रदेश ३ ले नाम र राजधानीको टुंगो लगाउन नसकेपछि सो विवाद नेकपा सचिवालयसम्म पुगेको हो ।

LEAVE A REPLY